top of page

            Основним завданням цього напряму освіти є формування у дітей моделей поведінки, звичок, стилю життя, що відповідають потребам сталого розвитку людства. Це освіта не про сталий розвиток, а для сталого розвитку. Тож діти мають не тільки ЗНАТИ, наприклад, про необхідність економити папір для збереження дерев і можливість його вторинної переробки, а й разом з дорослими БРАТИ УЧАСТЬ У ДІЯХ по його економному використанню.

            Реалізація в роботі дошкільного закладу ідей освіти для сталого розвитку передбачає засвоєння дітьми, а через дітей їхніми батьками та самими педагогами надзвичайно важливих навичок екологічно-, економічно- й соціально доцільної поведінки, без якої неможливе створення та  існування суспільства стійкого благополуччя, суспільства, яке засобами комфортного існування сьогодні з любов’ю створює таке ж комфортне майбутнє для наступних поколінь.

              

"Інноваційна діяльність освітньої установи в умовах переходу на самостійну фінансово- господарську діяльність" - під такою назвою 13 грудня на базі ДНЗ "Калинка" відбувся семінар керівників закладів дошкільної освіти. Керівники мали можливість ознайомитися із впровадженням програми "Освіта для сталого розвитку" , яку презентувала керівник закладу Н. Бенько та переглянути практичне заняття з дітьми старшої групи під назвою "Земля в пакеті". Під час проведення управлінської мозаїки "Мистецтво управління ДНЗ ", яку організували та провели У. Дребот , директор ММЦ та Л. Шпак , завідувач сектору виховної роботи дошкільної та позашкільної освіти, керівники вправлялися в умінні приймати важливі рішення та працювати в команді.

  30 січня 2019 року в закладі відбулося чергове засідання Школи молодого вихователя "Крок за кроком" на тему "Освіта для сталого розвитку - в дії"

     Вихователь Галина Зорило спільно з вихованцями групи "Казка" досліджувала газовані води та з'ясовувала із дітьми її шкідливі властивості та відкривала нові таємниці рідин. 

  На обговоренні керівник Школи Вікторія Токар (вихователь-методист) залучила молодих педагогів-дошкільників до дискусії щодо впровадження ідей сталого розвитку у роботі з дошкільнятами.

29 листопада 2018 року на базі  закладу  відбулось засідання методичного об'єднання вихователів-методистів ДНЗ міста. Тема засідання присвячувалась впровадженню курсу "Освіта для сталого розвитку для дошкільнят". Вихователь Галина Ціжовська на занятті "Вода - наше багатство" спонукала дітей до пошукової діяльності, пізнання таємниць води та розуміння бережливого ставлення до водних ресурсів. Вихователь-методист Вікторія Токар залучила педагогів до обговорення питань, повязаних з освітою для сталого розвитку. 

2 жовтня 2018 року в закладі пройшов майстер-клас "Друге життя використаним матеріалам". Педагоги поділилися виробами, виготовленими із покидькового матеріалу. А дружньою педагогічною командою виготовляли органайзери, де проявили свою креативність, винахідливість. А головне - всі присутні ще раз переконалися, що творчості педагога-дошкільника підкоряється будь-який матеріал.

Щедра осінь завітала в гості!...              Клени золоті, при всім параді,             Залишилось тільки крок зробити

а чи ми у дім її прийшли?                       Зустрічають дорогих гостей!               Щоб зігріла серце ця краса!

В неї гарна хата на помості,                   Все аж сяє!..то чому ж не раді              Треба кожну мить в собі любити -

Від плодів - аж ломляться столи!         Стали ми, як стій...біля дверей...          Й осінь подарує чудеса!!!

 

 

 

 


      Традиційно восени в садочку проходить творча виставка "Дарунки природи" за участю працівників, вихованців та їх батьків. Чудові вироби із природнього матеріалу викликають радість, захоплення та позитивні емоції. Вдячні всім, хто долучився до осінньої творчості.

bottom of page